Certyfikat kompetencji zawodowych - Najważniejsze zagadnienia

Kto może zgodnie z prawem ubiegać się o certyfikat kompetencji zawodowych?

Zgodnie z obowiązującym prawem w całej Unii Europejskiej do egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych może przystąpić każda osoba która ukończyła 18 lat.

Jest to jedyny warunek.

Do egzaminu na certyfikat i otrzymania certyfikatu uprawniającego do zarządzania firma transportową czy też otrzymanie licencji transportowej może przystąpić obywatel polski jak i innego kraju ( nie musi on posiadać obywatelstwa polskiego czy też karty pobytu)

Zatem często z naszej oferty szkoleniowej korzystają obywatele Ukrainy I Rosji

Jakie uprawnienia uzyskuje posiadacz certyfikatu kompetencji zawodowych?

Certyfikat jest potwierdzeniem kwalifikacji oraz wiedzy niezbędnej do prowadzenia firmy transportowej oraz wykonywania zadań transportowych.

Zatem jest podstawowym dokumentem do uzyskania odpowiednich licencji transportowych takich jak:

 1. Licencja Wspólnotowa zwana dawniej MIĘDZYNARODOWĄ

 2. Licencji Spedycyjnej

 3. Zezwolenia Na Wykonywanie Zawodu Przewoźnika Drogowego zwanego do 2013 roku Licencją Krajową. Zmiana zgodnie z ustawa z dnia 5 kwietnia 2013 roku.

Kto powinien ubiegać się o certyfikat?

 • Każda osoba która prowadzi firmę transportową lub spedycyjną

 • małżonek właściciela firmy transportowej

 • każda osoba która w przyszłości będzie poszukiwała pracy w firmie transportowej i zamierzała pełnić funkcję kierownika transportu

 • każda osoba która w przyszłości zamierza założyć własną firmę transportową lub spedycyjną czyli w przyszłości będzie ubiegać się o licencję transportową, licencję spedycyjna czy też zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego

 • Pani Viola po prostu umie nauczyć. Najlepszy belfer z jakim człowiek miał do czynienia !!! Dla ludzi nie znających tematu nie ma nic lepszego. Zdane za pierwszym razem !!! Dziękuję P. Violu !!!

  . . .
 • Wrześniowy kurs w Lublinie, Transport Osób egzamin 7 października w W-wie dziś wynik egzaminu - POZYTYWNY za pierwszym razem :) Pani VIOLU - DZIĘKI !

  . . .
 • Najlepsze szkolenie w jakim uczestniczyłem biorąc pod uwagę wszystkie w jakich brałem udział. Pani Viola mistrzowsko prowadzi do egzaminu, który ja zdałem za pierwszym podejściem i absolutnie każdy po takim szkoleniu zda!!!! Zdecydowanie polecam wszystkim!!!!!

  . . .

Kontakt

KOAL

ul.Nałęczowska 18

20-701 LUBLIN

biuro@koal.com.pl

tel.536 499 499

tel.515 976 699